gry hazardowe w Polsce 22

yanzASU

Gry Hazardowe

Czy Hazard W Polsce Jest Legalny I Jak Ma Się Do Tego Ustawa Hazardowa?

Legalne zakłady bukmacherskie można zawierać dopiero po zarejestrowaniu osobistego konta gracza, co ma na celu ochronę osób małoletnich przed uzależnieniem od hazardu (szczegóły w rozdziale dotyczącym rejestracji konta online). Na podstawie tego, co już zostało powiedziane, wyraźnie widać, że ustawa hazardowa zapewnia państwu polskiemu monopol na zdecydowaną większość gier hazardowych organizowanych online. Zezwolenie na prowadzenie gry przez internet można uzyskać wyłącznie, kiedy chcemy urządzać zakłady bukmacherskie lub loterię promocyjną. Wszystkie pozostałe gry hazardowe online mogą być oferowane tylko przez państwo, które do realizacji monopolu wyznaczyło w każdym obszarze tę samą spółkę. Wszystkie gry hazardowe organizowane przez internet mogą być udostępniane graczom, którzy posiadają indywidualne i zweryfikowane konto użytkownika. Darmowe gry hazardowe nieco inne znaczenie mają w przypadku zakładów bukmacherskich (choć i kasyno online może je proponować).

Dlatego klienci polskich kasyn internetowych nie muszą składać zeznań podatkowych. Za egzekwowanie polskiego prawa odpowiedzialne jest lokalne Ministerstwo Finansów. To właśnie to ministerstwo nadaje status gier hazardowych i wydaje licencje. Z uwagi na fakt, że hazard wiąże się z emocjami, jakie nierozerwalnie są kojarzone z ryzykiem i niepewnością oraz szansą na uzyskanie określonej, zwykle ponadprzeciętnej wygranej, wielu ludzi chce go spróbować. Silne emocje, jakie targają osobami oddającymi się grom hazardowym, i przyjemne doświadczenia, które towarzyszą wygranym, powodują mechanizm uzależnienia się od grania.

Za wydawanie koncesji czy licencji odpowiedzialny jest Minister Finansów RP, jednak nie w przypadku wszystkich form hazardu w ogóle można starać się o zezwolenie. (jedynie dla kwestii związanych z wdrożeniem rejestru domen zakazanych obowiązywał termin 1 lipca 2017 r.). Ustawa hazardowa w nowym kształcie wzbudziła wiele zagorzałych dyskusji w branży, dyskusyjne jest też to, czy przyjęte rozwiązania są optymalne i w jakim stopniu przynoszą założone efekty. W niniejszym tekście skupimy się jednak wyłącznie na tym, co całościowo mówią o poszczególnych grach hazardowych aktualne przepisy prawa, nie wchodząc w polemikę, na ile się one sprawdzają w praktyce. Minister może zażądać także przedłożenia powyższych dokumentów przez stronę w razie postępowania prowadzonego z urzędu.

Choć w wielu krajach prawo karze jedynie organizatorów gier hazardowych urządzanych niezgodnie z przepisami, ustawa hazardowa w Polsce przewiduje kary także dla osób korzystających z ich usług. Kary wymierzane są bez względu na to, czy gracz był świadomy, że gra organizowana jest w sposób gry hazardowe online niezgodny z prawem, jednak karani są tylko ci, którzy coś wygrali. Grzywna jest bowiem równa wysokości wygranej i to niepomniejszonej o sumę wniesionych do gry stawek. Gry hazardowe to dla jednych forma rozrywki, dla innych sposób na zarabianie mniejszych czy większych pieniędzy.

Leave a Comment